language

ورود به سیستم

بازیابی کلمه عبور

بازگشت

رییس دانشگاه ایلام :توسعه گردشگری مذهبی در ایلام مورد تاکید جامعه دانشگاهی است

ه گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام ، رییس دانشگاه ایلام با بیان اینکه توسعه گردشگری مذهبی در ایلام مورد تاکید جامعه دانشگاهی استان است، گفت: استان ایلام قابلیت حضور توریسم دفاع مقدس را دارد.

بر اساس این گزارش ، دکتر «محمد علی‌اکبری» در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایلام اظهار کرد: امروز آغاز برنامه‌های هفته پژوهش است که در آغاز آن، اقدام نیکی از سوی میراث فرهنگی استان در قالب چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی رقم خورد.

وی با بیان اینکه معماری به معنای تاریخ، فرهنگ، تمدن و انسانیت است، افزود: خرسندیم که این تاریخ و فرهنگ در استان ایلام قدمت چند صدساله دارد و امروزه اکوتوریسم استان ایلام زمینه‌ای است که از سوی سازمان میراث فرهنگی کمک شود تا در استان بتواند توسعه یابد.

رییس دانشگاه ایلام به توریسم مذهبی با محوریت اربعین اشاره و اضافه کرد: حرکت اربعین در استان ایلام طی چند سال اخیر رنگ و بوی خاصی به خود گرفته به نحوی که ایلام به دروازه عتبات عالیات مطرح شده و دیگر نمی‌شود از اربعین آن هم بدون ذکر نام ایلام سخن گفت.

علی‌اکبری با اشاره به اینکه توسعه گردشگری مذهبی در ایلام مورد تاکید جامعه دانشگاهی استان است، عنوان کرد: فراهم ساختن زیرساخت توریسم مذهبی باید از سوی مسئولان سازمان میراث فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه اردوهای راهیان‌نور از قابلیت لازم برای توریسم جهاد و شهادت برخوردار است، گفت: استان ایلام قابلیت حضور توریسم دفاع مقدس را دارد و ما نیز در این راستا حمایت از رشته‌های گردشگری را در دستور کار قرار داده‌ایم.

رییس دانشگاه ایلام اظهار کرد: در دانشگاه ایلام با توجه به تاکید مدیریت ارشد استان، دو اقدام در دستور کار قرار گرفته که یکی راه‌اندازی مرکز ایلام شناسی و مطالعات ایلام و دیگری اینکه دومین استارت آپ در حوزه گردشگری کلید خورده است.